جو دو سر یولاف
خانه / یولاف / خرید بذر یولاف در تهران

خرید بذر یولاف در تهران

در کشور ما بذر یولاف یا جو دوسر بیشتر برای تهیه غذای دام وطیور استفاده  ، و خرید و فروش می شود. خرید بذر یولاف در تهران همچون سابر بذرها توسط مراکز فروش در اختیار استفاده کنندگان در سراسر کشور قرار می گیرد.

بذر یا دانه یولاف (جو دوسر) را خریداری می کنند ودر خاک می کارند و از ان گیاه یولاف به وجود امده را برداشت می کنند. داشتن بذر یولاف سبب انتشار این گیاه در محیط های مختلف می شود.

خرید بذر یولاف

مرکز فروش بذر یولاف

بذر یولاف را معمولا در اوایل فصل سرد زمستان می کارند. مناطقی که بارش سالانه شان ۵۰۰میلی متر است و دارای هوای خنک و مرطوب است و بهترین مناطق برای کاشت بذر یولاف به دست امدن این گیاه می باشد.

تذکر :به طور کلی دمای ۶ تا ۱۰ درجه سانتی گراد حرارت مورد نیاز برای بذر یولاف می باشد. پس از اینکه بذر یولاف را خریداری کرده برای تولید ان مراحل رشد زیر را باید طی کند.

  • کاشت بذر یولاف
  • داشت گیاه یولاف
  • برداشت گیاه یولاف

کشت بذر یولاف :کاشت دانه یولاف در زمین کشاورزی مانند جو است پس از شخم زمین و آماده شدن ان دانه را در اعماق خاک با منطقه با ویژگی های گفته شده می کاریم.

داشت یولاف :گیاه یولاف به مقادیر زیادی از آب نیازمند است و ۶۰۰۰تا ۱۰۰۰۰مترمکعب  مقدار آبی است که برای مراحل کشت تا برداشت یولاف استفاده می شود.

این مراحل شامل

  1. آبیاری
  2. سم زدایی
  • برای جلوگیری از بیماری گیاه بهتر است که بذر سالم و سنگین مورد استفاده قرار گیرد.
  • برای مبارزه با با بیماری سیاهک باید بذر یولاف را در اب ۴۵ درجه به مدت ۵ دقیقه قرار داد و بعد از انکه رطوبت ان کاملا گرفته شد ان را بکاریم.

خرید بذر یولاف

تولیدی بذر یولاف در تهران

برداشت گیاه یولاف برداشت یولاف با توجه به شرایط جوی هر منطقه متفاوت است ، اما بهترین زمان کلی برای برداشت این گیاه زمانی است که دانه ان کاملا رسیده و سفت باشد ان را با ابزار دستی (داس و…) یا ماشین آلات صنعتی بچینیم.

نکته :در برداشت یولاف اگر برای علوفه می باشد بهتر است با شیری شدن دانه ها ان را برداشت کرد.

موارد بالا زمانی است که ما خود می خواهیم از بذر یولاف گیاهش را تولید کنیم.

اما بذر یولاف را باید از کجا خریداری کنیم؟ آیا در تهران برای خرید بذر جو دوسر و یولاف ، مرکزی وجود دارد؟ آیا می دانستید بزرگترین مراکز خرید وفروش بذر غلات (و البته جو دو سر در تهران می باشد.)

خریدار می تواند با مراجعه حضوری یا غیر ان نسبت به خرید خود اقدام کند.

خرید بذر یولاف

تذکر :بیشترین کاربرد بذر یولاف در علوفه حیوانی است.

مشتریان بذر یولاف به صورت فله ای برای مصارف عمده ان برای تولیدکنندگان در اختیارشان قرار می گیرد را از تهران خریداری کنند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
گروه شرکتهای مدیاف
مشاوران فروش:
افشار: 09126633975
کرمیان: 09120468208
تلفن ثابت: 02165474247
پست الکترونیکی: madiaftrade@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید عمده یولاف | مرکز پخش جو دوسر

خرید عمده یولاف در اکثر مناطق کشورمان رایج است جو دو سر یا یولاف با نام علمی avena sativa گیاهی است از خانواده گندمیان که دارای گل های بسیار ریز و نامشخص است این کیاه یک ساله بوده و به عنوان غذای دام در مناطق مختلف کشور کشت می شود کل های جو دو سر سنبله ای هستند و دانه های ان دارای مقدار زیادی هیدروکربن مانند نشاسته و همگنین اسید های چرب مانند اسید پالمتیک اسید اولوئیک را در ترکیبات خو دارا می باشند یولاف ریشه افشان و ساقه بند بند و توخالی است که هر کدام بع یک خوشه منتهی می شود برگ های ان باریک است و هر کدام به یک به صورت غلافی دور ساقه را احاطه کرده است. جو دو سر نیز مانند برنج و جو دارای پوسته می باشد جو دو سر دارای یک سری برجستگی مو مانند به نام تریکوم است که این برجستگی ها سبب سختی کار با جو دو سر می شوند زیرا در هوا معلق می شوند و سبب سوزش بدن می گردند از نظر ساختمانی جو دو سر کتاملا باریک و کشیده است و از دو طرف یکسان است با این حال تا به امروز نیز در ایران به طور گسترده کشت نمی شود اولین بار در شهر اصفهان جو دو سر به طور زراعی کشت شد در گذشته ارقام مورد کشت جو دوسر دارای مقدار متوسطی بتاگلوکان و مقدار متوسطی روغن بودند در حالی که در حال حاضر ار قامی از جو دو سر اصلاح شده است که حاوی  18 درصد روغن هستند که این میزان دو برابر مقدار در ارقام قدیمی این گیاه است گروهی دیگر از ارقام اصلاح شده این محصول دارای مقدار زیادی بتاگلوکان هستند که جودو سر های بتاگلوکان نامیده می شود 

نمایندگی کینوا مدیاف