جو دو سر یولاف
خانه / جو دوسر / مرکز تولید جو دوسر در ایران

مرکز تولید جو دوسر در ایران

تولید جو دوسر پرک در ایران خواستار شرایط جوی و منطقه ای خاص خود می باشد. کشت جو و انواع مربوط ان از اصفهان شروع شده است ،از این رو می توان اصفهان را پایتخت ومرکز تولیدی جو دوسر در ایران دانست.جو دو سر Avena Sativa گیاهی است باریک و کشیده به صورت خوشه که سر آن به دو قسمت تقسیم شده و به همین دلیل به آن جو دوسر می گویند.در غلات جو دوسر به ” طلای سبز ” معروف است از جو دوسر در سه صنعت مهم استفاده می شود.میزان مصرف جودوسر نسبت به سایر غلات کمتر است ولی پی بردن به وجود فیبر بالا و ارزش غذایی بسیار زیادی که دارد، کاربرد آن در بین مردم بیشترشده است. جو دوسر خواص شگفت انگیز بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. تولید جو دوسر در ایران از اهمیت خاصی برخوردار است به طوریکه امروزه تقریبا در تمام شهر های کشور تولید می شوند‌. جو با جو دوسر از لحاظ امسی بسیار باهم شباهت دارند که خیلی ها این دو را باهم اشتباه می گیرندولی جو خوراک دام و جودوسر خوراک انسان ها می باشد که هردو هم از خواص بسیاری برخوردار هستند.

مرکز تولید جو دوسر در ایران

صنایع جو دوسر

صنایع جو دوسر

  • مواد شوینده، آرایشی وبهداشتی: ساخت انواع شامپو، صابون و شوینده دست و صورت، ماسک های صورت و پوست و خوش بوکننده های بدن که این بخش یک سوم از تولیدات دنیا را به خود اختصاص می دهد.
  • مواد غذایی: موارد استفاده در صنایع غذایی در تولید اشکال مختلف مصرفی چون: آرد ، سبوس ،پرک ،بلغور و انواع مختلف دیگر می باشد.
  • دارویی و درمانی: ترکیبات فوق العاده این گیاه در صنعت پزشکی کاربرد بسیاری دارد، که به صورت قرص، پماد و پودر در اختیار مردم قرار داده می شود. جو دوسر دارای مقادیر بسیار زیادی از: 
  • هیدرو کربن ها
  • اسیدهای چرب
  • انواع پروتئین ها و انواع مختلف دیگر می باشد که استفاده ی از آن به همه ی مردم توصیه می شود.
  • در کشور نیز انواع مختلف آن را برای استفاده می توانید تهیه کنید که با توجه به اندازه و نوع آن از قیمت های متفاوتی برخوردار است‌.

مراحل تولید جو دوسر در ایران

مراحل تولید جو دوسر در ایرانکشت و تولید این گیاه در ایران نیازمند سه چیز کلی است (افراد متخصص ،بذر و منطقه کشت)

بذر جو دوسر را در منطقه ای که برای کشت ( با توجه به دارا بودن شرایط آب وهوای این گیاه ) در نظر گرفته ایم می کاریم و این کار به دست کشاورزان بامهارت و تجربه سپرده می شود.بعد از رشد و برداشت کردن جو از ان در تولید صنایع ذکر شده مورد استفاده قرار می دهیم.

مراحل تولید جو دوسر در ایران

۱) برایتولید جو دوسر اول باید به خاستگاه آن ها توجه کرد. خاستگاه واقعی آن ها هنوز ناشناخته است ولی بیشتر در کوه های زاگرس تولید و کشت می شوند.

۲)  کاشت جو از طریق بذر کاری به صورت دستی و یا توسط بذر کار ها انجام می شود،که آن هارا به صورت خطی می کارند. راه های کاشت بذر دیگیری نیز وجود دارند که می توان به وسیله بذر افشان و از دیسک ها استفاده کرد.

بعداز تولید و برداشت جو ها آن هارا برای بسته بندی در اندازه های متفاوت به نمایندگی ها و شرکت های مربوطه می فرستند و بعد به فروش می رسانند.

زمان برداشت جو در ایران، هنگامی که رطوبت دانه به مقدار مورد نیاز برسدمی باشد. در این زمان دانه ها بزرگ وچاق می باشند. برای انبار کردن آن باید آن را خشک و سپس انبار و ذخیره کنید.

تولید جو دوسر بیشتر در مناطقی که از لحاظ آب و هوایی مناسب آن باشند انجام می شود. ولی جو را می توان در اکثر نقاط کاشت  و برداشت کرد.

نکاتی در مورد تولید جو دوسر در ایران

تولید جو دوسر در اصفهان شکل گرفته اما باید در نظر داشت تولید وسیع جودوسر نیاز به استفاده از تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته است و بیشتر این تولیدات در بازارهای جهانی فعالیت می شود.

متاسفانه در کشورهای در حال توسعه ازجمله ایران چون جو دوسر در سبد غذایی جز فراورده اصلی به شمار نمی آید تولید ان هم در ایران بعد از اعلام فواید در برنامه غذایی مردم قرار گرفته است.

عمق بذر درخاک نیز یکی از نکات مهم تولید جو می باشدکه به عوامل مختلفی مثل کیفیت زمین و آب بستگی دارد. هرچه خاک از کیفیت بیشتری برخوردار باشد بذر را در عمق کمتری نیز می کارند.

یکی دیگر از نکات مهمی که در تولید جو باید به آن توجه کنید، آبیاری آن می باشد. بسته به شرایط آب و هوایی مزرعه را چند بار آبیاری می کنند. برای سبز شدن، پیدا شدن ساقه، گل آب  و دان آب به گیاه در طول کاشت آن آب می دهند.

نکته ی بعدی نیاز جو ها به کود می باشد. یکی از عوامل موثر در رشد گیاه استفاده از کود می باشد. استفاده از کود به منظور تولید حداکثر محصول با بهترین کیفیت می باشد.

به آفات و بیماری های جو هم توجه داشته باشید. جو نسبت به بیماری های قارچی حساس است، یکی از مهم ترین بیماری هایی که جو ها می گیرند، سیاهک می باشد که تمام گل را در بر می گیرد که سبب نابودی جو ها می شود.

به منظور تعیین مرحله مناسب سمپاشی و از بین بردن آفات، از جو دره استفاده می شود. برای خرید بهترین نوع جو باید حتما به نکات آن توجه کرد و بعدا برای خرید اقدام کنید.

تولید کنندگان جو دوسر در ایران

تولید کنندگان جو دوسر در ایرانتولیدی های زیادی در سرتاسر کشور وجود دارند که با توجه به اهمیت جو دوسر، اقدام به تولید و کشت آن می کنند.

تولید کنندگان که بیشتر کشاورزان هر شهر می باشند، آن ها را تولید و برای بسته بندی به کارخانه های موجود در هر شهر می فرستندو بعد برای استفاده تمام مردم در کل شهر توزیع می شود.

تولید کنندگان مراحل زیادی را برای تولید جو دوسر انجام می دهند که قبلا به آن اشاره کردیم. تولید کنندگان با علم آگاهی به خواص بسیار زیادی که جو های دوسر دارند اقدام به تولید جو می کنند.

نمایندگی های زیادی از شرکت های مختلف در کل کشور وجود دارند که این جو هارا از کشاورزان خرید و بعداز بسته بندی کردن در کل سطح کشور پخش می کنندو حتی به کشور های همسایه نیز برای استفاده مردم آن ها صادر می کنند.

مراکز خرید و فروش جو دوسر در کشور

مراکز خرید و فروش جو دوسر در کشورمراکز بسیار زیادی برای فروش جو دوسر در کشور وجود دارد که می توانید به آن ها مراجعه و خرید کنید.

مراکز خرید و فروش جو دوسر در کشور تقریبا در تمامی شهر ها وجود دارند که آن ها را از نمایندگی ها و شرکت های تولید جو خریداری کرده و در انواع بسته بندی ها به فروش می رسانند.

راه های خرید و فروش زیادی در کشور وجود دارد که می توان به حضوری و غیر حضوری اشاره کرد. فروش حضوری به صورت مراجعه مستقیم به فروشگاه های سراسر کشور می باشد و فروش غیر مستقیم می تواند به صورت اینترنتی و سفارش جو ها باشد.

خرید به صورت اینترنتی باعث می شود کار ها زودتر و سریع تر انجام شود.

در خرید اینترنتی می توانید انواع مختلف جوها دراندازه های متفاوت و با کیفیت های مختلف انتخاب و خریداری نمایید.

جو دوسر از کجا بخرم؟ برای خرید جو دوسر به فروشگاه ها معتبر فروش جو مراجعه کنید تا آن ها را با بهترین کیفیت خریداری و استفاده کنید.

خواص جو دوسر

خواص جو دوسرجو خواص دارویی بسیار زیادی دارد که از انواع مواد معدنی، ویتامین ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها تشکیل شده است. از انواع خواص دارویی می توان به:

۱) جو از سرطان جلوگیری می کند.

۲) پایین آورنده کلسترول بد خون و افزایش دهنده کلسترول خوب خون می باشد.

۳) درمان یبوست و درد شکم استفاده می شود.

۴) برای نقرس بسیار مفید است.

۵) برای مبتلایان به تب و کم خونی استفاده می کنند.

۶) کاهش خطر گرفتگی عروق 

و انواع دیگر نام برد.

جو به صورت های گوناگونی تولید و برای مصرف وارد بازار کشور می شود. طبع جو سرد و خشک می باشد که بهتر است همراه با غذاهای گرم میل شود‌.

فروش فله ای جو دوسر

فروش فله ای جو دوسرفروش فله ای جو دوسر در اکثر فروشگاه های موادغذایی صورت می گیرد که برای تهیه آن می توانید به آن مراکز مراجعه کنید.

موارد مصرف جو زیاد می باشد که هر کسی به یک طریقی از آن استفاده نی کند. بخش زیادی از آن به صورت کامل یا نیم کوب به عنوان خوراک دام استفاده می شود. از جو در پخت و پز برای تهیه انواع آش ها و نان استفاده می شود. برای تهیه ی غذای کودک نیز از آن استفاده می شود. از فرآورده های تخمیری و تهیه ی مالت نیز از جو استفاده می کنند.

چون مصرف جو دوسر کمی زیاد می باشد، فروش آن به صورت فله ای نیز وجود دارد که از آن استقبال خوبی هم شده است‌. طریقه مصرف جو دو سر زیاد می باشد، که همانطور که گفته شد به صورت نان، بیسکویت، در پخت سوپ و غیره می باشد. که هر کس آن طور که دوست دارد از آن استفاده می کند.

تولید جو دوسر در بسته بندی های متنوع

تولید جو دوسر در بسته بندی های متنوعهمانطور که قبلا به آن اشاره شد، شرکت ها جو های دوسر را از مراکز تولید آن و کشاورزان خریداری می کنند و بعد آن ها را در اندازه های مختلف بسته بندی می کنندو در تمام شهر های کشور توزیع می کنند‌.

شرکت ها با توجه به نوع جو، اندازه های جو و کیفیت آن ها نیز بسته بندی می کنند. یکی دیگر از شکل های بسته بندی، طریقه های مصرف آن نیز می باشد.

از جو دوسر در تولید انواع مختلفی از مواد خوراکی مثل بیسکویت استفاده می شود که بعداز بسته بندی در اختیار مردم قرار می دهند. خیلی ها تصور می کنند که جو با جودوسر، یک گیاه می باشند.

فرق جو با جو دوسر چیست؟

نام اصلی جودوسر، یولاف می باشدو با جو معمولی فرق می کند. جو دوسر یک نوع ماده ی غذایی بسیار مغذی می باشد که انواع مختلف آن پرک و بلغور جو می باشند. در حالی که جو به عنوان خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرد. یولاف خوراکی به صورت های گوناگون در بازار وجود دارند که برای تهیه می تواتید به آن ها مراجعه کنید.

پخش عمده جو دوسر در کشور

پخش عمده جو دوسر در کشورایران جزو اولین کشور های تولید کننده ی جو در جهان می باشدکه علت آن نیاز جو به آب کم و مقاومت در برابر سرما می باشد.

شرکت های تولید کننده هر کدام نمایندگی هایی در شهر هادارند که انواع مختلف جو ها را در بسته بندی های متفاوت، در سطح شهر توزیع می کنند‌.

خرید عمده جو دوسر در کشور توسط فروشگاه ها صورت می گیردو بعد برای فروش به صورت خرده در خدمت مردم قرار می دهند.

شرکت های تولید کننده جو، انواع مختلف آن را به صورت عمده به کشور هوی دیگر نیز صادر و در تمام مراکز شهر شان توزیع و پخش می کنند. بعداز ایران کشور های اروپایی تولید کننده ی انواع مختلف جو می باشند.

نمایندگی فزوش جو دوسر در ایران

نمایندگی فزوش جو دوسر در ایراندر هر شهر برای خرید جو دوسر می توانید به نمایندگی های آن ها مراجعه کنید. در شهر ها نمایندگی هایی از تمام کارخانه های ایران وجود دارد که می توانید هر محصولی با هر کیفیت و مارکی را خریداری و استفاده کنید.

برای اطلاع از خواص جو، قیمت و چگونگی مصرف جو دوسر، می توانید به نمایندگی ها مراجعه و اطلاعات لازم را کسب کنید.

شرکت پاکان بذر اصفهان، یکی از نمایندگی های فروش جو دوسر در ایران می باشد.

جو و جو دوسر از لحاظ ارزش غذایی با هم تفاوت دارند، یولاف مغذی تر از جو معمولی می باشد و به عنوان مکمل صبحانه در بعضی نقاط جهان از آن استفاده می کنند‌.

خواص یولاف این است که منبئی از پروتئین و فیبر می باشد که سلامت دسگاه گوارش را تضمین می کند. به جلوگیری از بیماری های مختلف نیز کمک می کند. فروش یولاف توسط نمایندگی های آن در کشور انجام می شود.

عرضه مستقیم جو دوسر در کشور

عرضه مستقیم جو دوسر در کشورشرکت ها مستقیما به وسیله ی نماینده های خود جو دوسر را در کشور عرضه می کنند. برای خرید مستقیم جو می توانید به شرکت تولید کننده ی آن مراجعه کنید تا جو ها را بدون داشتن واسطه خریداری کنید.

اصفهان را مرکز تولیدی جو دوسر می نامند که مستقیما انواع مختلف جو را در کشور عرضه می کنند.

جو دوسر به شکل های مختلفی در کشور توزیع می شوندکه به صورت خوراکی، پماد، پودر و انواع دیگر می باشد.

تهیه جو دوسر در اندازه های مختلف

تهیه جو دوسر در اندازه های مختلفجو دوسر در اندازه ها ی متفاوتی تولید و بسته بندی می شود.

شرکت ها، هر کدام جو دوسر را با اندازه های مختلف تولید و روانه بازار می کنند. برای تهیه جو دوسر می توانید به صورت آنلاین یا حضوری خریداری کنید.

جو به عنوان اصلی ترین غذا در دام ها مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از انواع گیاهان علوفه ای می باشد. از انواع دیگر گیاهان علوفه ای مس توان به یونجه و شبدر اشاره کرد که برای دام ها استفاده می شود.

جو دوسر را از کجا تهیه کنیم ؟؟ جو دوسر را می‌توان از فروشگاه ها و نمایندگی های سراسر کشور تهیه و استفاده کرد.

قیمت جو پرک فله در کشور، بستگی به اندازه و کیفیت پرک ها دارد که هز چه با کیفیت تر باشد از قیمت بیشتری برخوردار است.

راهنمای خرید جو دوسر با کیفیت بالا

راهنمای خرید جو دوسر با کیفیت بالابرای خرید جو دوسر حتما از کسی راهنمایی بگیرید تا بهترین نوع جو را خریداری و استفاده نمایید.

مشاور خرید باید اطلاعات کاملی از نوع، رنگ، بو، طمع خواص انواع جو داشته باشد تا بتواند در خرید آن به شما کمک کند. تمام شرکت های تولید کننده، مشاور هایی برای اطلاع دادن به مردم دارند که با مراجعه به آن ها می توانید اطلاعاتی راجب جو ها کسب کنید.

یکی دیگر از راه های کسب اطلاعات درباره جودوسر با کیفیت بالا، مراجعه به اینترنت می باشد که در مورد جو اطلاعات کاملی را دارد.

جو دوسر و لاغری

جو دوسر و لاغریهمانطور که گفته شد جو دوسر خواص بسیار زیادی دارد که یکی از آن ها استفاده برای لاغر شدن می باشد.

طریقه مصرف جو دوسر برای لاغری به این صورت است که کمی از پودر آن را برداشته و با یک لیوان آب میل کنید، بعداز آن احساس سیری و کم اشتهایی می کنید.

امروزه چاقی به عنوان معضلی برای اکثر افراد جامعه تبدیل شده است که برای رهایی از آن داروهای زیادی را مصرف می کنند، یکی از بهترین موارد برای وزن کم کردن، استفاده از جو دوسر می باشد.

از جو دوسر برای تهیه سوپ، غذای کودک و بیسکوییت استفاده می شود. خرید جو دوسر کواکر برای تهیه ی انواع غذا ها مورد استقبال قرار گرفته است.

عوامل موثر در قیمت گذاری جو دوسر در کشور

عوامل موثر در قیمت گذاری جو دوسر در کشورعوامل بسیار زیادی در تعیین قیمت بذر جو دوسر وجود دارد که می توان به:

۱) کیفیت آن

۲) نوع آن 

۳) اندازه ی آن 

و عوامل دیگر اشاره کرد. 

وارداتی یا صادراتی بودن جودوسر نیز در تعیین قیمت آن موثر است به طوری که اگر جو را وارد کرده باشند با قیمت بیشتری به فروش خواهد رسید. هر چه یک جو از کیفیت بیشتری برخوردار باشد قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.

قیمت جو دو سر به شیوه ی بسته بندی و اندازه ی بسته بندی نیز بستگی دارد. قیمت هر کیلو جو دوسر با توجه به انواع آن و عواملی که گفته شد متفاوت می باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
گروه شرکتهای مدیاف
مشاوران فروش:
افشار: 09126633975
کرمیان: 09120468208
تلفن ثابت: 02165474247
پست الکترونیکی: madiaftrade@gmail.com

مطلب پیشنهادی

کارخانه تولید جو پرک

کارخانه تولید جو پرک در کشور از جمله محور های تولیدی گسترده به شمار می رود. با وجود این محور، خرید عمده محصولات بدون محدودیت در جریان می باشد. کارخانه تولید جو

نمایندگی کینوا مدیاف